Yarından Sonra Hiçbirşey Eskisi Gibi Olmayacak

http://finans.samanyoluhaber.com/h_638275_Ekonomi-ulusal-100-endeks-yuzde-7,08-dustu-.html
http://www.samanyoluhaber.com/h_638436_Gundem-reutersten-erdogana-ovgu.html
http://www.ntvmsnbc.com/id/25239707/
http://www.samanyoluhaber.com/h_638415_Dunya-esad,-savunma-bakanini-gorevden-aldi.html
Bugünün gündeminden 4 haber bunlar. Haberler birbiri ile ilişkisiz gibi gözükse de satır arası okuma gibi bir deneme yaparsak bu 4 haberden çıkacak cümle ne olur acaba. Biraz daha ipucu vererek bu yazıların birer cümlesine dikkat çekelim.
• Reuters haber ajansı, Başbakan Recep “Tayyip Erdoğan” hakkında “Türkiye’deki en güçlü adam” başlığıyla bir değerlendirme yazısı yayımladı. Yazının sonundaki şu cümle manidar
• “Başbakan Erdoğan’a en büyük tehdidin ekonomik kriz olduğu belirtilen yazıda, olası bir kriz sonucu ekonomide bozulmanın seçmenin Erdoğan’ı terk etmesine yol açabileceği ancak böyle bir krize kadar kimin patron olduğuna dair hiçbir şüphe bulunmadığı belirtildi.”
• Obama ”Piyasalar yükselir alçalır. Fakat bu ABD’dir. Bazı kredi derecelendirme kuruluşlarının ne dediği önemli olmayabilir. Bizim kredi notumuz daima ama daima üç A’dır” şeklinde konuştu.
• ABD’deki not indiriminin ardından dünya borsalarının yaşadığı büyük şok İMKB’yi de vurdu.
• Ankara’da bugün yaşanan Suriye hareketliliğinin bir parçası da ABD Büyükelçisi Ricciardone’ydi. Ancak asıl konuğun kimliği daha sonra ortaya çıkarken, Türkiye ile ABD arasında görüş ayrılığı olduğu da belirtildi.
• Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Savunma Bakanı Ali Habib’i görevden alarak yerine Genelkurmay Başkanı’nın getiriyor.
Benim aklıma gelen cümleyi söyleyeyim. Türkiye ekonomik açıdan tehdit ediliyor ve Dışişleri bakanımız Davutoğlu’nun götüreceği mesaja müdahale edilmeye çalışılıyor. Başbakanımız Türkiye’nin mesajlarını kararlılıkla iletmeyi düşünürken bu müdahalelerin gelmesi Türkiye’nin önüne yeni tampon bölge oluşturulmaya çalışılırken (Kürdistan gibi) eski tampon bölge niteliğindeki Suriye’ye karşı verilecek kararlı mesajlar neler ve ABD bu işin neresinde ne kadar bulunuyor. Acaba 2 tampon bölge yerine Suriye ile olan sınırımızın dönüştürülmesi (Kürdistana) çabalarımız mı bu mesajların içinde idi de ABD bu politikamıza müdahale etmeye çalışıyor. Muamma gelişmeler yakın zamandaki kuvvet komutanlarının istifası ile ilişkilendirildiğinde daha dehşet bir hal alıyor “Acaba ufukta bir savaş mı var? Mutlaka cihanşümul bir savaş yakın ama bunun patlama (başlama) noktası burası mı?” Bu gece olası bir ses getirecek terör eyleminden rabbim ülkemi ve evlatlarını korusun.

Not:
Bu yazının site amaçları ile ilgisi yok gibi gözükse de aslında temel de var insan yoksa ona hizmet edecek hiçbir teknolojinin anlamı yok.

Bu yazı, Karbon salımının en önemli kaynaklarından biri de insanoğlu sıfır insan = sıfır emisyon mantığıyla seçilmişlere ait bir dünya özlemiyle yeni bir dünya savaşı çıkarmak isteyenlerin amaçlarına hizmet edilmemesi gerektiği konusunda belki benim sanrılarımı içeriyor.

İnşallah yanılıyorum da bu yazıyı gizlice yayından kaldırırım.

Yazan: Elyase İSKENDER

Be Sociable, Share!

Leave a Reply