Sorular ve Düşünceler 1


Kim elini Avrupanın üzerinden çekti?

Avrupanın güçsüzleştirilmesi Rusya’nın başını o yöne çevirmesi için yapılan bir hamle mi?

Rusya enerji yönünde kendine oldukça bağımlı olan Avrupa’ya, doğu ve Güney Avrupa ülkelerinde baş gösterecek ne gibi olaylar bahane edilerek girebilir? Ya da Fransa’da 2007 seçimlerini %2’lik küçük bir farkla kaybeden Sosyalist Partinin yeni adayı Holland’ın Sarkozy karşısında kazanması Rusya, Çin, Fransa yakınlaşmasını nasıl etkiler?

Yada bu güçsüzleşme Almanya ve Fransa’nın önderliğinde daha büyük bir birleşmeye mi gebedir? Bu durumda İngiltere nasıl tavır alacaktır o da bu işi, bir yerinden tutacak mıdır bilinmez ama asıl soru galiba şu: Kim elini Avrupa’nın üzerinden çekti de böyle oldu?

2005 yılında göreve gelen Alman kökenli ilk Papa olan Bendict XVI, 1. Dünya savaşı esnasında yaptığı işlerden dolayı Barışın Peygamberi olarak anılan  Benedict XV’in anısını ve barış misyonunu taşımak amacıyla bu görevi alması ne anlama geliyor.

Avrupa’nın Güçsüzleştirilmesi, Dünya Devleti planının ilk önemli hamlesi midir?

Batan ülkeler, baş gösteren işsizlik ve sonucunda açlık ve ortaya çıkan kaotik ortamın çıktığı 2 kapı var yıllar süren iç savaşlar ya da yeni bir diktatör ve Avrupa İmparatorluğunun kurulması.

11 Eylül süreci Laden’in öldürülmesiyle bitti mi?

Arap Baharı ile diktatörlerin sadece rahatsız olunanlarının indirilerek Coğrafyanın özgürleştirilmesi ve 2017’ye kadar kendi iç savaşlarıyla güçsüzleşmesi, yardıma muhtaç duruma düşmesi kendine bakamaz ve kendini yönetemez duruma gelmesi süreciyle devam mı edecek.

İsrail 2012, Eylül ayında İran’a saldıracak mı?

1 Temmuz 2012 Avrupa’nın İran’a petrol ambargosunun tam anlamıyla devreye gireceği tarih bu tarihten sonra Haziran 2013’e kadar olan süreçte yeni bir İran devrimimi planlanıyor?

Haziran 2013’ten sonra Ahmedi Nejat ‘ın yerini kim alacak?

Dünyayı, G-20’den G-0’a resetleyen güç ne?

2012 yılında içinde Fransa, ABD ve Rusya’nın da olduğu 68 ülkede 88 seçim yapılacak ve dünyayı yönetecek yeni kadrolar seçilecek. Yani G-20’den G-0’a dünyayı resetleyen güç, yeni aktörlerini oyuna sürecek.

2012 Yılında Devlet Başkanlığı Seçimi Olan Ülkeler

Yaratıcı yıkım evresinin neresindeyiz? Bu yıkım’ın ardından yaratılması planlanan ne?

Rusya’nın Enerjiye hükmettiği, Çin’in ekonomilere yön verdiği bir dünyada kapitalizmin hayatta kalması ne kadar mümkün olabilir ki. Kapitalizm ölecek mi yoksa başka bir şekle mi bürünecek? Kaos ortamı birden fazla gücün hükmetme yarışının eseri olarak ortaya çıktığına göre ortaya çıkan kaos ortamında hangi tanrılar savaşmakta? İyi ile Kötünün, Aydınlık ile Karanlığın, Hak ile Batılın bitmeyen savaşı bu diyemeyecek kadar İyi yok olmuş Aydınlık sönmüş ve Hak ise saklanmış durumdayken bu savaş neyin savaşı?

Time Yılın İnsanları

1931’de Time Yılın İnsanı ödülünü Alan Pierre Laval Fransa’da 2. Dünya savaşı esnası da dahil olmak üzere 4 kez Başkanlık yapmış ve İdam edilmiş.

1932 , 1934, 1941 yıllarında Franklin D. Roosvelt  3 kez Time Yılın İnsanı ödülünü almış. ABD’de, 2. Dünya Savaşı tarihlerini de kapsayan 3 dönem başkanlık yapmış 1942 yılında Atom Bombasının geliştirildiği Manhattan Projesinin de başkanlığı döneminde yapıldığını söylemek gerek Gül tarlasından Gelen Adam Roosvelt’in.

1938 yılında Time Yılın İnsanı ödülü, Adolf Hitler’in olmuş.

Bu 3 lider de ne tesadüfse 1945 yılında ölmüş.

1939 ve 1942 yılında Time Yılın İnsanı ödülü Joseph Stalin’in olmuş.

1974’te Kral Faysal, 1977 Enver Mahmud ödülü alan İsrail’e savaş kaybeden iki Arap lideri.

1979’da İran devrimini yapan Ayetullah Humeyni ödülü almış.

2011’de Arap Baharını simgeleyen Protestocu bu ödülü aldı.

Umarım 2012 yılında Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Time Yılın İnsanı Ödülünü almaz.

Barışın dinine tabi olanlar:

Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın…

Eğer inananlardan iki grup birbirleriyle savaşırlarsa aralarını düzeltin. Eğer biri ötekine karşı haddi aşarsa, Allah’ın buyruğuna dönünceye kadar haddi aşan tarafa karşı savaşın. Eğer (Allah’ın emrine) dönerse, artık aralarını adaletle düzeltin ve (onlara) adaletli davranın. Çünkü Allah, âdaletli davrananları sever.

Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.

Yazan: Elyase İSKENDER

Be Sociable, Share!

Leave a Reply