Elektrikli Otomobile Teşvik Primi

California’da Chevy Volt Elektrikli Otomobillerin, Yüksek Yoğunluklu Araçlara (HOV) özel şeritlerden faydalanabilmesi için gerekli olan düşük emisyon paketli Chevy Voltlar California Elektrikli Otomobil pazarına önümüzdeki hafta sürülüyor.

Yeni piyasaya sürülecek Chevy Volt Elektrikli otomobiller sahiplerine bu özelliği kazandırmakla yetinmiyor ek olarak 1500$’lık eyalet ücret geri ödemesi ve 7500 $ Federal Vergi kredisi olanağı da sağlıyor.

Bu yeni durum Amerika’da California dışındaki eyaletlerde ikamet edenlere de başka bir fırsat doğuruyor. Chevy Volt elektrikli otomobillerin bir önceki versiyonları şu anda California’da 5000$’lık indirimle satılmaya başlandı.

Sitenin Yorumu:

Hülasa elektrikli otomobillere teşvik primi vermek ve teşvik edici uygulamalarda bulunmak sanırım cezai müeyyidesi bulunmayan bir durum. Yetkililere duyrulur.

Not: Türkiye’de birkaç gündür elektrikli otomobillerle ilgili haber çıkmadığından habercik yapma gereği duyulmuştur. http://www.greencarreports.com/news/1073381_hov-lane-eligible-chevy-volts-on-sale-in-california-next-week adresindeki haberden alınmıştır.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply