Ödüllü Elektrikli Otomobil Chevrolet Volt

Doğaya uyumlu olması ve yakıt verimliliği sağlayan üstün teknolojisi ile Chevrolet Volt “Dünya’nın Çevreci Otomobili olarak seçildi. Chevrolet Volt, uzun menzilli elektrikli otomobil segmentinde yer alırken hem elektrik, hem de benzinle gidebilen elektrikli yakıt sistemine sahip ve emisyonsuz sürüşe olanak sağlıyor.

2011 “Yılın Çevreci Otomobili” seçilen Chevrolet Volt’un daha önce aldığı ödüller;
Motor Trend tarafından 2011 “Yılın Otomobili”
Green Car Journal tarafından 2011 Yılın “Çevreci Otomobili”
Car and Driver tarafından 2011 “Yılın En İyi İlk 10 Otomobil”
Ward’s AutoWorld 2011 “Yılın En İyi İlk 10 Motor”
AUTOMOBILE tarafından 2011 “Yılın En İyi Otomobili”
Popular Mechanics tarafından 2010 “Yılın En İyi Teknoloji Buluşu”

Sıfır Emisyon
Düşük emisyon oranları sebebiyle küçük arabalara ilgi artarken sıfır emisyon ile elektrikli otomobiller bu konuda çıtayı iyice yükseltti. Chevrolet Volt 80 km’ye kadar sıfır emisyon ile seyahat imkanı sağlıyor. Bunun için yapılması gereken tek şey Chevrolet Volt’u standart şehir elektriğinin prizine takıp 4 saat şarj etmek. Sonrasında devreye giren menzil uzatıcısı ile de 500 km’ye kadar yolunuza devam edebilirsiniz. Chevrolet Volt maksimum 161 km/saat hıza ulaşıyor.

Üstün Teknoloji ve Güvenlik
Elektrikli otomobillerde sıcaklıklara bağlı olarak pil performansları farklılık gösterir. Chevrolet Volt’un Lityum-iyon pilleri sıvı soğutma sistemine sahiptir bu özelliği ile diğer elektrikli otomobillerden farklılık gösterir. Bu özellik sayesinde araç çalışmadığında bile piller için maksimum performans ve uzun ömür için ideal ısıyı sağlar. Chevrolet Volt pilleri ve bileşenleri 8 yıl, 160,000 km. garanti altındadır.

Güvenlik
Chevrolet Volt güvenlik konusunda da iddialı. Bu iddiasını Euro NCAP çarpma testinden 5 yıldız alarak kanıtlamış bir otomobil. 8 hava yastığı ile sürücü ve yolcuları çarpmalara karşı korurken, güçlendirilmiş çelik güvenlik kafesi ile ek koruma sağlıyor. ABS frenler ve Elektronik Stabilite Kontrol programı gibi güvenlik donanımları ile de güvenli sürüşün konforu yaşatıyor.
Üstün teknolojisi ve özellikleri ile Chevrolet Volt yeni bir otomobilden çok daha fazlasını sunuyor. Chevrolet Volt hakkında detaylı bilgi ve otomobil fiyatları için otomobil kullanıcılarını bayilere davet ediyor.

Kaynak: http://www.morfikirler.com/yazi/odullu-otomobil-chevrolet-volt

Be Sociable, Share!

Leave a Reply