Obama: “Başkanlık dönemim bitince Elektrikli Otomobil alacağım.”

Obama, Başkanlığı Bırakınca elektrikli otomobil alacağını söyledi.

28 Şubatta 1600 otomotiv sektörü çalışanına, Birleşik otomotiv çalışanları derneği etkinliğinde yaptığı konuşma esnasında Obama: “Başkanlık dönemim bitince Chevrolet Volt alacağım” dedi. Bu sözleri alkışlarla kesilen Obama “Evet bu doğru” diyerek sözlerini onayladı.

2012 yılında Holland, Michigan’da ilk defa bir Voltu (aslında Volt’un piyasaya sürülmeden önceki sürümünü) kullanan Obama’nın Volt’un sürücü koltuğunda kaldığı süre ancak Volt’un 3-4 metre ilerlemesi için geçen süre kadardı. Aslında başkanın hevesi bir nevi kursağında kalmıştı. Zira güvenlik gerekçeleriyle Başkan’ın ne Volt ne de başka bir araba kullanmasına Gizli Servis Protokolleri müsade etmiyor.

Belki de Obama Seçimleri kazanırsa ancak 2016 / 2017 model Chevrolet Volt’u yada bir üst sürümünü kullanabilir.

Bunu zaman gösterecek Babası GM’de CEO iken elektrikli otomobil araştırmaları yapması sebebiyle Baba kontenjanından Mitt ROMNEY’e destek olamayacağımıza ya da tematik olması sebebiyle Elect Rick (Santorum) diyemeyeceğimize göre Amerikan tarihinin belki de en barışçı ve çevreci ama küresel krizin ayyuka çıktığı bir dönemde gelmesiyle de bir o kadar talihsiz Başkanına başarılar dilemekten başka elimizden gelen birşey yok.

Umarım ABD’deki yeni dönem tüm dünya için Hayırlı olur. Zira Obama bile seçim telaşıyla İsrail’e cıs derken İran’a çok sert uyarılarda bulunuyor.

Kaynak:

http://www.greencarreports.com/news/1073508_obama-ill-buy-a-chevy-volt-after-my-presidency-ends

Yazan: Elyase İSKENDER

Be Sociable, Share!

Leave a Reply