Elektrikli Otomobiller = GELECEK

2-3 ayda bir neredeyse birbirinin aynı haber metinleri ile elektrikli otomobillerin çok uzak olduğunu ve 15 – 20 yıldan önce mümkün olmadığını söyleyerek “Beni Seç, Beni Seç” yapan Toyota’nın nevi şahsına münhasır CEO’su Bozkurt yine aynı metni haber ajanslarına muhtemelen bir miktar para ile birlikte gönderdi. Evet ülkemizde “Money Talks” tabiri böyle anlaşılıyor demek ki parası olan konuşuyor ama anlayamadığım şey elektrikli otomobillerin teşvik edilmesi hibrit otomobillerin teşvik edilmemesi anlamına mı geliyor yada satılmaması anlamına mı geliyor da hibrit oto gamı üzerine çalışan ve yatırımı bulunan bir araba markasının neredeyse en yetkilisi 3 ayda bir elektrikli otomobilleri tu kaka yapıyor.

Resimdeki haberlerin tarihleri:

20 Mayıs 2011 (Q2-2011)

14 Haziran 2011(Q2 – 2011)

19 Eylül 2011(Q3 – 2011)

11 Mart 2011 (Q1 – 2012) (Her çeyrekte rapor verir gibi :D)

Neyse sayın Bozkurt’a selam olsun. Umarım Hibrit otomobillere de yakın zamanda teşvikler verilir de bu tür haberler yerine hibrit otomobillerin faydaları üzerine haberler yapılmaya başlanır.

Yine de biz bu haberi “toyota elektrikli otomobil haberleri” kategorimizde yayınlayalım.

Not: Mart 2012’de ki haber metninde sanki şu da var yerli otomobil yapmaya ne gerek var Türkiye bu konuda duygusallığı bırakıp rasyonel olsun bu işten para kazanalım Dünya otomotiv endüstrisinin dağıtım Merkezi olalım yine jeopolitik potansiyelimizi paraya dönüştürelim yine üretmeyelim yine başkasınn markası ile markete girelim gibi bir mesaj verilmeye çalışılıyor. Buna da itirazımı belirtmeden geçemeyeceğim.

Birde şirketin bu yöneticisi  TOYOTA markasına başka anlam yüklememize sebep oluyor

Türkiye

Otomobil

Yapmasın

Otomobil

Ticaretine

Atılsın.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply