Hyundai, TOGG

2021 Hyundai Kona Electric Tanıtıldı – Yeni Canavar

2021 Hyundai Kona Electric özellikleri belli oldu. Yeni tanıtılan serinin motor özellikleri neler?

2021 Hyundai Kona Electric, bugün yapılan bir etkinlikle duyuruldu. Dış tasarımında güzel bir makyaj çalışmasının yapıldığı görülen seri, elektrikli otomobillere yakışır özellikleriyle de dikkat çekti.

Bakalım serideki makyajlama çalışması nasıl sonuçlar vermiş ve seride dikkat çeken detaylar neler?

2021 Hyundai Kona Electric Özellikleri

Makyajlama çalışması diğer birçok araçta olduğu gibi farlar kısmında başlıyor. Üç parçalı LED tasarımının yanında aracın LED gündüz farlarının da çok daha ince olduğunu göreceğiz. Ön kısımda ekstra bir ızgara alanına yer vermeyen serinin, buna karşın yine panjur bölümü ve krom çizgileri bulunuyor.

Alt kısma eklenen panjur alanıyla beraber logo biraz daha yukarı taşınmış. Yukarı taşınan logoyla beraber üst kısımda burun biraz daha öne doğru uzatılmış.

Toplamda 25 mm kadar daha uzun olan serinin iç kısımda ise 10.25 inçlik bir bilgi eğlence ekranı var. Zaten sürücü kısmında da yine dijital olan bir gösterge alanı var ki araç bilgilerini net göstermek için bu alan ciddi anlamda genişletilmiş.

Motor kısmında ise 2021 Hyundai Kona Electric için iki seçenek var. En üst seviyede 64 kWh bataryası bulunan bir elektrik motoru var. 204 beygirlik elektrikli motor, 0’dan 100’e 7.9 saniye içerisinde çıkabiliyor.

Bu versiyonda maksimum olarak sunulan hız değeri ise 167 km/s olarak açıklandı. 395 Nm tork değerinin de olduğu seride maksimum menzil mesafesi ise 484 kilometre olarak duyuruldu.

Bir diğer motor kısmında ise 39.2 kWh batarya bulunuyor. 136 beygir güç değeri bulunan motorun, 0’dan 100’e hızlanması ise 9.9 saniye sürüyor. 155 km maksimum hızı bulunan aracın maksimum menzili ise 305 kilometre olarak açıklandı.

Smart Sense güvenlik sistemleriyle beraber gelen aracın fiyatı ise duyurulmadı. Fiyat için yakın zamanda yeni açıklamaların gelmesini bekliyoruz.

KAYNAK:www.otodunya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir