TOGG

5 Yılda 23 Elektrikli Araba: Hyundai Elektrikli Araç Platformunu Tanıttı

Hyundai Elektrikli Araç Platformunu tanıttı. Hyundai Elektrikli Araç Platformu nedir?

Hyundai Elektrikli Araç Platformunu tanıttı. Koreli üreticinin elektrikli araçlarına destek sağlayacak bu platform, halihazırdaki pek çok elektrikli aracı sollayacak gibi gözüküyor.

Hyundai Motor Group (Hyundai , Kia ve Genesis markaları) tamamen yeni, özel elektrikli araç platformunu resmen açıkladı: Electric-Global Modular Platform (E-GMP)

2021’den itibaren yeni nesil modellerde kullanılacak. 2025 yılına kadar şirket, 11’i özel olmak üzere 23 adet elektrikli otomobil piyasaya sürmeyi planlıyor. Hyundai’nin sunumu çok umut verici ve rekabetçi olabileceğinden ayrıntılara geçelim:

Hyundai E-GMP, sedanlardan CUV’lere ve SUV’lara kadar çeşitli otomobil türlerini idare etmek için esnek olarak üretildi. Ayrıca hem ana modellerde hem de yüksek performanslı araçlarda kullanılabilir.

Hyundai Elektrikli Araç Platformu nedir?

Güney Koreli üretici, E-GMP’nin çeşitli ihtiyaçlara uyacak şekilde modüler, standart ve kapsamlı olmasını sağlamak için çok şey yaptı. En azından teoride, yeni elektrikli araç modelleri geliştirme ve üretme sürecini basitleştirmeli ve maliyetleri düşürmeli.

Hyundai Motor Group, E-GMP’nin aşağıdaki özelliklere sahip olacağını söyledi:

  • WLTP döngüsü altında tek bir şarjla 500 km’nin üzerinde maksimum menzil.
  • 3,5 saniyeden daha kısa sürede 0-100 km/sa hızlanma.
  • 260 km / saate (162 mil / sa) varan azami hız.
  • 350 kW’da (800 V) 18 dakikada %80 yeniden şarj mümkün olacak.

Dört tekerlekten çekiş sistemi, ek motor ve ön tekerlekler arasındaki bağlantıyı kontrol edebilen ve ideal seviyeyi sunarak verimliliği artıran, iki tekerlekten ve dört tekerlekten çekiş modları arasında geçiş yapabilen şanzıman ayırıcı bir sistem yer alacak.

KAYNAK:/www.teknogaste.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir