TOGG

Apple elektrikli otomobil konusunda hedeflerini yüksek tutuyor

Büyük bir tartışma yaratan Apple elektrikli otomobil hakkında çok fazla iddia ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi gerçekten büyük dikkat çekti.

Apple elektrikli otomobil üretimi yakında başlayacak. Birçok kişinin aklında ise aynı sorular var. ABD merkezli teknoloji devi elektrikli araç üretiminde üst sıralara yerleşmeyi planlıyor. Bu sayede bir sektörde daha öncü olma ihtimalini artırmış olacak.

Şirket ile alakalı asıl problem bu projeyi kiminle geliştireceğiydi. Her ne kadar Hyundai bu konuda öne çıkan şirket olsa bile yine de başka alternatifler de vardı. Bunlar içerisinde özellikle Kia Motors farklı bir konuma sahipti. Apple ile yaptıkları anlaşma söylentileri oldukça büyüktü.

Apple ile alakalı ortaya çıkan söylentilere bakılırsa iki şirket de hemen anlaşmayı yapmak istiyor.Teknoloji bir an önce kendi araçlarını piyasaya sunmak istediği ifade ediliyor.Apple tarafından yapılan açıklamada, ”Birden fazla yabancı firma ile sürücüsüz ve elektrikli motorlu otomobiller konusundaki işbirliğini gözden geçiriyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Şirket şu anda birçok başka marka ile görüşmelerine devam ediyor. Hyundai alt markası olan Kia Motors ise neredeyse kesin partner diyebiliriz. Konuyla alakalı tarih bile verildi. 17 Şubat 2021 tarihinde bu ikili anlaşacak. Hatta ortaklıklarını da duyuracaklar.

KAYNAK:www.cnnturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir