Elektrikli Oto vs Benzinli Oto, TOGG

Benzin fiyatları elektrikli araçlara olan ilgiyi artırıyor


Benzin fiyatları elektrikli araçlara olan ilgiyi artırıyor devrilme noktasına yaklaşıyor, çalışma bulguları

Yeni bir Ipsos araştırmasına göre, elektrikli arabalar Amerika Birleşik Devletleri’nde kitlesel benimsenme için bir devrilme noktasına yaklaşıyor olabilir .

Çalışmaya göre, elektrikli otomobillere olan ilgi 2018’den bu yana üç katına çıktı ve ABD’li tüketicilerin üçte birinden fazlası artık bir elektrikli araç düşünmeye istekli. Ipsos, artan benzin fiyatlarının EV’lerin daha ciddi bir şekilde değerlendirilmesini (hiçbir şekilde amaçlanmamıştır) körükleyebileceğinden, artan ilginin mükemmel zamanda gerçekleştiğini belirtti.

Diğer faktörler de yardımcı olabilir. Otomobil üreticileri, en popüler yeni araç segmentlerinde yarışan 2022 Ford F-150 Lightning gibi pek çok modelle daha fazla sayıda model piyasaya sürüyor. Analistler ayrıca, bekleyen federal mevzuatta yer alan teşvikleri ve ücretlendirme altyapısını genişletme planlarının benimsemeyi artırmaya yardımcı olacağını tahmin ediyorlar.

Ancak engeller devam ediyor. Ipsos, elektrikli araçlara aşinalık eksikliğinin tüketicileri uzak tutmaya devam edeceğini öngörüyor. Ipsos, ankete katılanların pil ömrünü elektrikli araç düşünmenin önündeki en büyük engel olarak sıralayarak tüketicilerin pil teknolojisine hâlâ aşina olmadıklarını belirtti.

En yaygın olarak belirtilen ikinci ve üçüncü konular, sırasıyla sürüş mesafesi ve şarj olma süresiydi ( şarj istasyonu sayısından ziyade ). Uygun fiyat, Ipsos’un maliyetin EV’nin benimsenmesinin önündeki en büyük engel olduğunu bulduğu 2020’nin başlarından bir değişiklikle dördüncü sırada yer aldı .

O zamandan beri, koronavirüs pandemisi EV’lere yönelik tutumları değiştirmiş gibi görünüyor. Ipsos, Ekim 2020’de Amerikalıların EV’lere olan ilgisinin pandeminin başlamasından bu yana arttığını söyledi . Geçen yıl benzin fiyatlarının düştüğünü ve bu bile elektrikli araçların pazar payındaki büyümesini durdurmadığını belirtmekte fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir