TOGG

BMW’nin Yeni Elektrikli SUV Modeli iNEXT’in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Alman otomobil devi BMW, 2018 yılında konsept olarak tanıttığı elektrikli SUV modeli iNEXT’in üretim versiyonunu, 11 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtacak.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan BMW‘nin büyük bir heyecanla beklenen yeni SUV modeli iNEXT, resmi olarak yapılan açıklamalara göre 11 Kasım 2020 Çarşamba günü gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılacak. Oldukça modern bir tasarıma sahip olan ve gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkacağı düşünülen elektrikli SUV modeli BMW iNEXT, üretim versiyonuyla karımıza çıkacak.

Özellikle BMW severlerin bileceği gibi Alman otomobil üreticisi Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft, kısaca BMW, 2018 yılında konsept olarak elektrikli bir SUV modeli tanıtmıştı. BMW’nin iNEXT adını verdiği konsept otomobil, şimdi de üretim versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Oldukça dikkat çeken bir tasarıma sahip olan BMW elektrikli SUV modeli iNEXT, büyük ihtimalle iX veya iX 5 olarak adlandırılabilir. Henüz bu konuda şirket tarafından yapılan bir açıklama bulunmasa da, bu konuda birçok söylenti bulunuyor. Yani 2018 yılında tanıtıldığında Vision iNEXT kod adıyla karşımıza çıkan bu konsept otomobil, iX veya iX5 olarak karşımıza çıkabilir. İşte iX veya iX5 olarak adlandırılacağı düşünülen elektrikli SUV modelleri, BMW tarafından resmi olarak yapılan açıklamalara göre 11 Kasım 2020 Çarşamba günü tanıtılacak.

11 Kasım 2020’de, yani 3 gün sonra tanıtılacak olan BMW iNEXT elektrikli SUV modeli, yapılan etkinlikte üretim ve final versiyonuyla karşımıza çıkacak. Büyük bir heyecanla beklenen model, açıklamalara göre 600 km menzile sahip olacak. Rakiplerine göre oldukça iyi bir menzile sahip olan BMW iNEXT, Almanya’daki Dingolfing’de seri üretime girecek. Bir hafta içerisinde tanıtılması beklenen otomobil, 2021 yılı içerisinde satışa sunulacak.

KAYNAK:kitle.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir