Chargev, elektrikli otomobil şarj istasyonları, Şarj Haritası, Şarj İstasyonu Haritası, TOGG

ChargEV Uygulaması e-mobiliteyi planlamanıza destek oluyor

TOGG yollara çıkmadan önce şarj altyapısı ile ilgili çalışmalara başlayarak erli ve Milli çözümlere odaklanan Chargev ve Şarjet firmaları e-mobilite için önemli bir hayat tarzı değişikliğine ışık tutmaktadır.
Türkiye’de ilk şarj istasyonu haritasını yayınlayan elektrikliotomobiller.org iştiraklerinden Chargev rota planlama özelliği ile elektrikli araç kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.
Chargev android ve ios platformlarında Ocak 2021 tarihinden beri verdiği rota planlama hizmetini websitesi üzerinden de vermeye başladı.
www.chargev.com adresinden ulaşılabilen şarj istasyonu haritası ve elektrikli araç rota planlama uygulaması Türkiye’nin en kapsamlı şarj haritası durumunda.
Elektrikli araç kullanıcıları chargev.com sitesine girerek elektrikli araç türlerini seçtikten sonra seyahatlerini planlamak için başlangıç ve bitiş noktalarını seçerek rota planla tuşuna bastıklarında elektrikli araçlarının batarya kapasitesine uygun menzillere göre nerelerde durup şarj hizmeti alacaklarını belirleyebiliyorlar.


Türkiye’de 6000 civarı elektrikli araç olduğu ve 3457 adet şarj istasyonu olduğu belirtilirken bunların 900 civarı özel kullanım amaçlı şarj ünitelerinden oluşuyor.
Bu rakamlara göre 2600 civarı halka açık şarj istasyonu bulunmakta chargev.com veritabanı kasım 2021’de güncellenmiş olup 1961 adet şarj istasyonunun yerleri haritada gözükmektedir.
Elektrikli otomobil kullanıcıları Chargev.com adresinden herhangi bir cihazla giriş yaparak seyahatlerini planlayabilirler.
Chargev sisteminde Gersan, Eşarj, Sharz.net, Voltrun ve ZES istasyonlarının yerleri bulunmakta olup bu yerlerin araç menziline en uygun olanına yönlendirme yapılmaktadır. Google bu tarz bir özelliği yayınlamadan Türkiye’de Şarjet ve Chargev yayınlamıştır.


TOGG yollara çıkmadan önce şarj altyapısı ile ilgili çalışmalara başlayarak Yerli ve Milli çözümlere odaklanan Chargev ve Şarjet firmaları e-mobilite için önemli bir hayat tarzı değişikliğine ışık tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir