Akaryakıt istasyonlarına Şarj İstasyonu, Şarj İstasyonları, Şarjet, TOGG

CHARGEV, ZES, EŞARJ, SHARZ ve ŞARJET marka tescilleri üzerine

SHARZ, CHARGEV ve ZES isimli 3 markanın üçünün marka tescilinde de 37 numaralı sınıfta “Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu)” ifadesi yer alırken EŞARJ’ın ve ŞARJET’in (Total tarafından Şarj istasyonu üretmek için Demirören zamanında alınan marka tescilinde) “Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu)” ifadesi bulunmamaktadır. Hem EŞARJ hem ŞARJET’in başvuruları bu sebeple kısmi yayınlanmış ve itirazları kabul edilmemiştir

ŞARJET

Dünyada Charge kelimesi ile Şarj etme işlemi yapan hiçbir firma şarj dolum istasyonu üzerine olan marka tescil sınıfından marka tescili alamamakta olduğu literatür taramasında net bir şekilde görülmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Peki ŞARJET kurulu tek istasyonunun üzerine ŞARJET yazabilir mi?

EŞARJ

EŞARJ’ın “Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu). ” ifadesi olmadan bu markayı istasyonlarında kullanması ve şarj dolum hizmeti sunması mümkün müdür? EŞARJ’a ” Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu). ” ifadesinin verilmemesinin gerekçesini anlamamak ve ulaşamamış olmakla birlikte, EŞARJ, Sadece 39. maddedeki elektrik dağıtım hizmetleri ifadesi ile şarj dolum hizmeti verilebilir mi?

CHARGEV

ChargEV “Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu).” marka tescili içerisinde bulundurmaktadır buna ek olarak 37. marka sınıfı içerisine “Elektrikli araç şarj ünitelerinin kurulumu ve bakımı hizmetleri” ifadesini ekletmiştir ki bu ifade başka hiçbir markanın tescili içerisinde geçmemektedir.

Kısacası şarj dolum hizmeti elektrik dağıtım hizmeti şeklinde sunulabilir mi? ve “Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu). ” ile ” Elektrikli araç şarj ünitelerinin kurulumu ve bakımı ” ifadesi de markalara eklenmeli midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir