Elektrikli Otomobil Haberleri, TOGG

Benzinli ve dizel SUV Araçlar 2025’ten önce yasaklanmalı!

SUV’lara yönelik büyük küresel dönüş, karbon krizini körüklüyor ve Elektrikli araçlar şimdi ayak uydurabiliyor.

Bu yılın Ocak ayında, Uluslararası Enerji Ajansı’nın yayınladığı rapora göre SUV satışlarının karbon tasarrufu açısından elektrikli araçlara yapılan her geçiş ile elde edilen karbon emisyon tasarrufunu yok ettiği gözükmekteydi . Buna denilecek o kadar söz var ki ama hiçbiri burada yazılacak cinsten değil.
Rapora göre SUV’ler, şimdi o kadar büyük miktarda karbon emisyonunu temsil ediyor ki, eğer bir ülke olsaydı, altıncı en büyük kirletici olacaklardı. SUV’leri 900 milyon ton karbon emisyonu için CO2 yayma açısından Almanya’nın üstüne ve Japonya’nın arkasına koyan gerçekleri kontrol etmek gerekli esasında bu kadar kirletici bir araç tipinin birgün bile beklemeden ya elektrikli ol ya da öl denilerek yasaklanması gerekli.

Bu çok fazla ve aktif olarak çok daha kötüye giden bir problem. Rapora göre, 2010’dan bu yana, küresel SUV filosu 50 milyonun altındaki araçtan 320 milyonun üzerine çıktı ve sadece 2021’de bu toplama 35 milyon eklendi. Devam eden koronavirüs pandemisi ve otomobil üreticilerinin otomobilleri bitirmekten alıkoyan devasa çip kıtlığı nedeniyle, bunun gerçekten otomobil satışları için iyi bir yıl olmadığını düşündüğünüzde bu korkutucu bir düşünce.

Kısacası sayın benzinli SUV üreticileri ve alıcıları biz siz dünyayı yok edin diye elektrikli otomobillere geçiş için uğraşmıyoruz biraz duyarlı olun, insan olun lütfen ve SUV kullanacaksanız Elektriklisini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir