F-150 Lightning, Ford, TOGG

Ford F-150 Lightning Pil Özellikleri Açıklandı


Ford F-150 Lightning, iki pil boyutu ve dört donanım seviyesi ile satışa sunulacak.
Elektrikli araçlar söz konusu olduğunda, pil boyutu çok önemlidir. Sağlam 85 kWh aküye sahip bir araba, doğası gereği zayıf 50 kWh aküye sahip bir otomobilden daha değerlidir. Sahibinin daha büyük pile ihtiyacı olmasa bile , çoğu insan alabilecekleri en büyük pil için ödeme yapmaktan mutluluk duyar.

Kamyonetler özel bir türdür. Sağlam çerçeveleri ve süspansiyonları ile büyük ve kutuludurlar. Eşyaları çekmek ve taşımak için tasarlandılar. Pazarlama nedenleriyle, genellikle bir uçak hangarının aerodinamik verimliliğine sahiptirler. Onları yolda taşımak çok fazla güç gerektirir ve bu nedenle, iş ne olursa olsun, binek araçlarından daha büyük pillere ihtiyaç duyarlar.
Ford F-150 Lightning elektrikli kamyonetin iki farklı şekilde geleceğini biliyoruz. Giriş seviyesi Pro, müteahhitlerin ve filo operatörlerinin, kamyonlarını çocukları futbol antrenmanına götürmek için değil, çalışmak için kullanan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Ford, geçen hafta bir canlı yayın basın etkinliği sırasında Pro’nun yalnızca 98 kWh (kullanılabilir) pil ve 230 mil EPA menzil derecesi ile geleceğini söyledi. Müthiş tam boy frunk tüm modellerde standart olacak.
Ayrıca Ford’un ProPower Onboard sisteminin 2,4 kW versiyonu ile donatılacak ve bu da kamyonun aküsünün uzak konumlardaki aletlere ve ışıklara güç vermesini sağlayacak. Ekstra maliyet seçeneği olarak daha yüksek güçlü 9,6 kW sistem mevcuttur. 12″ dokunmatik ekran standarttır ve yükseltme yoktur. Ford’a göre, varış yeri ücretleri dahil fiyatın 42.000 dolar civarında olması bekleniyor
Ford, bir iş kamyonundan daha fazlasını isteyenler için, yıllar önce en üst düzey isim olan ancak şimdi giriş seviyesinin sadece yarım adım üzerinde olan XLT ile başlayan üç isteğe bağlı donanım seviyesi sunacak. profesyonel 98 kWh pil ile gelecek, ancak daha büyük bir 131 kWh (kullanılabilir) pil bir seçenek olacak. Pro gibi, 12″ dokunmatik ekranla sınırlıdır ve 9,6 kW’a yükseltilebilen 2,4 kW ProPower Onboard sistemi ile birlikte gelir. Menzil, EPA tarafından 300 mil olarak tahmin ediliyor.
Sırada, standart olarak daha küçük pille gelen ancak daha büyük pili bir seçenek olarak sunan Lariat var. 9,6 kW ProPower Onboard sistemine ve Ford’un yükseltilmiş Sync 4A sistemini çalıştıran 15.5″ dokunmatik ekrana sahiptir. En üst seviye Platinum, yalnızca 131 kWh (kullanılabilir) pil, 15,5 inç dokunmatik ekran ve 9,6 kW ProPower Onboard sistemi ile mevcuttur. Country club’daki park yerinde harika görünecek ancak menzili 280 mile düşürecek daha büyük 22″ jantlar ve lastiklerle gelecek. Sipariş sayfasındaki tüm kutuları işaretleyin ve tam dolu bir Platinum F-150 Lightning, cüzdanınızı yaklaşık 80.000$ hafifletecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir