AC şarj istasyonu, AC şarj istasyonu ağı, DC şarj istasyonu, DC şarj istasyonu ağı, E transit, Elektrikli Otomobil Haberleri, F-150 Lightning, Filo şarj, Ford, Şarj İstasyonları

Ford, ticari müşterilerin elektrikli araç kullanmasına yardımcı olmak için yeni Elektrikli otomobil şarj projesini başlattı

Otomobil üreticisi, şarj fişlerinin takılmasına yardımcı olacak ve filo operatörleri için telematik yazılımı sağlayacak

Ford, ticari müşterilerine EV şarj kurulum ekipmanı ve yazılım yönetim araçları satarak elektrikli araçlara geçmelerine yardımcı olmak için yeni bir proje başlatıyor.

Otomobil üreticisi, önümüzdeki on yıl içinde işletmelere ve devlet kurumlarına 300.000’den fazla elektrikli araç satmayı beklediğini söyledi. Bu geçişi kolaylaştırmak için Ford, elektrikli araçlarının şarj edilmesine yardımcı olacak gerekli yazılım ve donanımı sunmak için Ford Pro Şarj adlı yeni bir proje başlatıyor.

Ford’un ticari araçları, otomobil üreticisinin telematik yazılımıyla birlikte gelecek, bu da filo sahiplerinin konum, şarj durumu veya araçlarının sağlığını takip etmelerini kolaylaştıracak. Bu yazılım, ticari filo operatörlerinin, harcanan enerji türlerine bağlı olarak Elektrikli araçlarını ne zaman, nerede ve ne sıklıkla şarj etmeleri gerektiğini belirlemelerine yardımcı olacak. Örneğin, malzemeleri çekmek için elektrikli bir Ford F-150 Lighting Pro kullanan bir müşteri, teslimatlar için kullanılan bir Ford E-Transit minibüsünden daha fazla pil gücü kullanabilir ve bu nedenle daha sık şarj etmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir