TOGG

Honda ve General Motors’tan %100 Elektrikli Otomobil Projesi

Honda’nın elektrikli araba üretimi ne aşamada? Peki, Honda tamamen elektrikli vizyonuna dair neler biliyoruz? Elektrikli Honda modellerine General Motor imzalı yeni bir seçenek geliyor. Honda ve General Motors’tan %100 elektrikli otomobil projesi hakkında detaylar şöyle…

Honda ve General Motors’tan %100 elektrikli otomobil projesi için haberler geliyor. Bu ara hemen her alanda projeler durduruluyor ama Honda ve General Motors işbirliğiyle yeni işler için kollar sıvanıyor. Bu da hepimiz için motive edici. 

Bataryası General Motors’dan Devamı Honda’dan…

GM’nin ultium batarya teknolojisi kullanılarak üretilecek olan bu yeni araç, iç ve dış tasarımda Honda mühendisleri tarafından geliştirilecek. Tamamen elektrikli otomobil pazarında çok büyük bir boşluğu doldurmayı hedefleyen model, menzil, performans ve konfor konusunda beklentileri aşma hedefi ile üretilecek. 

Honda Elektrikli Vizyon İçin Çalışmaktan Vazgeçmiyor!

Honda markası, geçtiğimiz yıllarda bir elektrikli vizyon açıklaması yapmıştı. Bu bağlamda geleceği elektrikli motorlarda gördüğünü açıklayan marka, giderek daha fazl bu konuya odaklanacağının da altını çizmişti. 

Tamamen elektrikli motorla çalışan otomobiller için hemen her markanın bir vizyonu var aslında. Dizel motorlu araçlar için emisyon değerleri engeli ve benzinli araçlar için de yakıtın pahalı olması otomotiv sektörünün gözünün elektrikli motora dönmesine neden oldu. Markalar hibrit motorlar ve tamamen elektrikli motorlar için daha uzun menzil, daha iyi performans ve daha fazla konfor odaklı yaklaşımlar için sürekli Ar-Ge yapıyorlar. Honda da bu konuda öncü markalardan biri.

KAYNAK: https://yolcu360.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir