Elektrikli Otomobil Bataryaları, Elektrikli Otomobil Dünya Pazarı, İngiltere, TOGG

İngiltere’de Elektrikli Otomobil fiyatları, ‘yeni nesil’ fabrikalarla benzinlilerle aynı seviyeye inecek

İngiltere’nin üretim kapasitesini artırdığı için elektrikli araçların (EV’ler) maliyetinin düşeceği belirtildi.

Birleşik Krallık, büyük bir gigafactory hamlesi planlıyor, destek planları ve ülke çapında yeni fabrikalar açılıyor. Temmuz ayında Britishvolt, Northumberland’da 235 dönümlük bir alana inşa edilecek ve yaklaşık 3.000 kişiye iş sağlayacak devasa bir yeni elektrikli otomobil pili gigafabrikasının planlarını duyurdu.

İngiltere’nin en büyüğü olan West Midlands Gigafactory, 2,5 milyar sterlinlik bir yatırımın sonucu olarak 2025’ten itibaren elektrikli araçlar için yüksek teknolojili piller tedarik etmeye başlayacağını söyledi.

Birleşik Krallık’ta şu anda faaliyette olan yalnızca bir gigafabrika bulunurken, Sunderland’deki Çin’e ait devasa tesis de büyük bir genişleme görecek.

Envision, Nissan Leaf’i üreten tesisin üretim kapasitesini Temmuz ayında açıklanan önceki 11 GWh’lik plana göre 38 gigawatt-saat (GWh) artıracağını söyledi.

Teknoloji uzmanı ve WhatEV editörü James Morris, tüm bu önlemlerin EV’lerin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacağını savunuyor.

“Her şey küçülüyor, teknoloji her zaman daha hızlı ve daha ucuz hale geliyor, özellikle piller.”

https://www.express.co.uk/news/science/1536776/brexit-news-electric-cars-uk-gigafactory-nissan-britishvolt-boris-johnson-petrol-ban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir