TOGG

Kutu Gibi Minicik Kama-1 Tanıtıldı – Fiyatı da Kendi Gibi Minik!

Mini tasarımı ve son teknoloji özellikleri ile dikkat çeken Kama-1 tanıtıldı. İşte yeni elektrikli canavar.

Rus asıllı KAMAZ, 2 yıldır bir elektrikli araç üzerinde çalıştığını duyurmuş ve araç için dijital ortam verileri paylaşılmıştı. Dijital dünyada paylaşılan veriler gerçek oldu ve sonunda Kama-1 modeli ortaya çıktı.

İlk prototip modelinin yollarda boy gösterdiği mini minicik yeni araç tanıtıma çıktı. Aracın tanıtılmasıyla beraber mini crossover modelinde nasıl bir teknoloji göreceğimizi de öğrenmiş olduk. Baştan söyleyelim ki iddialı bir fiyat ve iddialı bir teknoloji geliyor.

Kama-1 Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

Yeni minik canavar, 3 kapılı bir model olacak ve kutu şeklinde bir tasarım kullanacak. Böylece tavan yüksekliği aracın daha ferah bir iç mekan sunmasını sağlayacak. 1.6 metre yüksekliğe sahip olacak olan modelin uzunluğu ise 3.4 metre olacak.

Rusya’nın zorlu hava şartlarında zorlu yollarına uyum sağlaması adına 160 mm yerden yükseklik sunan aracın, bu değerle beraber sınıfının en yükseği olacağı açıklandı.

Kama-1

Tip 3 dediğimiz üçüncü seviyeden bir otonom sürüş teknolojisini de beraberinde getiren aracın, mini boyutlarına karşı her türlü teknolojiye sahip olacağını da belirtelim.

Trafik durumunu tanımlayan kameralar, akıllı park sistemleri, direksiyonun orta kısmına yerleştirilmiş olan bilgi ekranı, güvenlik sensörleri gibi birçok teknoloji göreceğiz.

Kama-1

Sadece bu teknolojiler bile aracın öne çıkmasını sağlarken, seride yer alan motor teknolojisi de bir hayli dikkat çekici bulundu. 80 kW gücünde bir motorun kullanıldığı araç, 33 kWh bataryasıyla beraber 250 km menzil değeri sunuyor.

250 km menzil değerinin sunulduğu batarya aynı zamanda hızlı şarj konusunda da destek sunuyor. Araç hızlı şarj ile şarj edilecek olursa o zaman 20 dakika içerisinde şarj olabiliyor.

Kama-1

Standart şarj ile şarj edildiği zaman ise Kama-1, 6 saat içerisinde tam şarja ulaşıyor. Bu değerlerle beraber nispeten güçlü bir motor da sunan yeni modelin 150 km maksimum hız değeri de var.

Asıl iyi olan kısım ise aracın fiyatı. Son teknoloji bu seri 1 milyon ruble civarında satılacak. Yani yaklaşık olarak 105 bin TL gibi bir fiyat sunulacak. Seri üretim modelinin ne zaman geleceği ve haliyle aracın ne zaman satışa çıkacağı da belli değil.

KAYNAK:www.otodunya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir