A70, E70, Mısır, Mısır, TOGG

Mısır’ın Elektrikli Otomobil Planı

Mısır, Orta Doğu’nun elektrikli arabaları benimseme çabasına katılıyor ve devlete ait bir şirkete Çinli bir firmayla uygun fiyatlı araçlar üretmesini ve onlara güç sağlamak için yenilenebilir enerji patlamasından yararlanmasını sağlıyor.

Kamu İşletmeleri Bakanı Hisham Tawfik bir röportajda, isim vermeden, yetkililerin 2 milyar pound (127 milyon $) yatırım yapılacak projede El Nasr Automotive Manufacturing Co. için ortak aradıkları için üç potansiyel şirketle temas halinde olduklarını söyledi. Üretimin 2023’te başlaması ve üretimin üç yıl içinde yıllık 20.000 birime çıkması bekleniyor.

Tawfik, Mısır’ın E70 veya A70 olarak adlandırılacak elektrikli modelinin yaklaşık 20.000 dolara satılacağını ve alıcıların yarısının muhtemelen taksi veya Uber sürücüleri olduğunu söyledi. Bu, Avrupa’nın en ucuz EV’si olan Renault’nun Çin malı Dacia Spring’i ile aşağı yukarı aynı fiyat.

Özel sektöre ayrıca, kullan-öde şarj istasyonlarını işletmek üzere kurulan yeni bir şirkette yüzde 40’lık bir rol teklif edilecek ve %10’luk kısım El Nasr, kalan yarısı ise bir “devlet kurumu” tarafından alınacak. . 3.000 şarj noktasının ilk dalgası, başka yerlerde tanıtılmadan önce Kahire ve İskenderiye şehirleri çevresinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir