TOGG

Otomotiv Sektöründe Büyük Deprem Olacak! En Ucuz Sıfır Kilometre Araba Geliyor!

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ucuz sıfır kilometre otomobilini piyasaya sürecek olan Dacia otomotiv sektöründe deprem yaratmaya hazırlanıyor. Otomobil fiyatlarının fahiş noktalara ulaşması neticesinde oluşan pazar açığını ucuz fiyatlı bir otomobil ile kapatmaya çalışan Dacia yeni modeli Dacia Spring’i tanıttı. Dacia Spring’in en dikkat çeken özelliği ise elektrikli olması oldu. Fiyat açısından ise Türkiye’nin en ucuz sıfır kilometre arabası olan Fiat Egea’dan dahi ucuz olacak. İşte Dacia Spring’in teknik özellikleri ve satış fiyatı…

Dacia patlattığı son bomba ile otomotiv sektöründe büyük bir deprem yaşanmasına neden oldu. Dacia’nın yeni model otomobili olan Dacia Spring tanıtıldı. Elektrikli otomobil segmentinde yer alan aracın fiyatı ise duyanları şok etti. Dünyada elektrikli otomobillerin fiyatları genelde oldukça yüksek olurken Dacia Spring benzinli ve dizel model araçlarla büyük bir rekabete girecek.

Otomotiv piyasasını alt üst edecek olan 2021 model Dacia Spring büyük bir satış rakamına ulaşması bekleniyor. Ucuz fiyatı ile hem Avrupa’nın hem de Türkiye’nin en ucuz fiyatlı sıfır kilometre arabası olacak olan Dacia Spring’in hem fiyatı hem de teknik özellikleri büyük bir merak konusu oldu. Dacia Spring’in teknik özellikleri nelerdir?

2021 MODEL DACİA SPRİNG TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Uygun fiyatlı bir otomobil olmasından dolayı Dacia Spring’in gelişmiş teknik özellikleri pek bulunmuyor. Ancak yine de otomobil kullanımı ile alakalı temel özellikler bu araçta bulunuyor. 3.5 inçlik dijital gösterge paneli bulunan Dacia Spring’in diğer geri kalan tüm aksamı eski model araçlarda olduğu gibi elle kontrol ediliyor. Ancak yine de dijital sistemlere önem veren müşteriler de düşünülmüş. İsteyen müşteriler Dacia Spring model araçları satın alırken 7.0 inçlik dokunmatik bir bilgi eğlence sistemi ile beraber Apple CarPlay ve Android Auto desteğini satın alabiliyorlar.

2021 Dacia Spring model otomobilde yol tutuş ve kontrol sistemleri, acil durum fren sistemi gibi özellikler bulunuyor. 2021 Dacia Spring’in elektrikli motoru ile 44 bg güç ve 125 Nm tork üretilebiliyor. 26,8 kWh’lik bataryası bulunan araç 225 km mesafe gidebiliyor. Bir saatten az bir sürede doldurulabilen batarya ise ayrı bir imkan sağlıyor. Ayrıca Dacia Spring azami 100 KM hız yapabiliyor. Bu da elektronik olarak ayarlandı.

2021 DACİA SPRİNG SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Dacia Spring satış fiyatı ile deprem etkisi yaratacak. Şu anda piyasada bulunan ortalama bir ikinci el otomobilin fiyatı ile aynı fiyata satılacak olan 2021 model Dacia Spring 90.000 TL ile 100.000 TL arasında satışa sunulacak. Bu açıdan Fiat Egea’dan bile daha ucuz olacak.

KAYNAK:isbilgisi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir