Elektrikli Otomobil Haberleri, Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonu Teşvikleri, Şarj İstasyonları, Şarj istasyonu işletmeciliği Lisansları, TOGG

Şarj İstasyonu Teşvik Başvuru süresi Uzayacak (mı?)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan elektrikli araç gelişim öngörülerine göre il-ilçe detayında belirlenmiş şarj altyapısı ihtiyacının giderilmesi için şarj istasyonlarının kurulumuna destek verilecektir. https://sarjdestek.sanayi.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecektir. Son başvuru tarihi 15/06/2022.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı websitesinde yer alan habere göre teşvik başvuruları 15 Haziran 2022’de son buluyor Lakin pek çok firma henüz gereklilikleri yerine getiremedi Bu sebeple teşvik başvurularının 1 Aralık 2022 tarihine kadar (Belki de 1 Ocak 2023) uzatılmasını beklemekteyiz. Teyit edilmiş bir bilgi olmamakla beraber farklı kaynaklardan bu yönde veriler gelmektedir.

TOGG’un yollara çıkmasından önce şarj ağının hazır hale getirilmesi planlanıyor bu sebeple teşvik başvuru tarihlerinin maksimum 15 Ekim 2022’ye kadar uzatılması gerektiği daha fazla zaman vermenin doğru olmadığı kanaatindeyiz.

EPDK’nın lisanslama faaliyetlerine hız vermesi bu süreçte anahtar rol oynamaktadır.

Dr. Elyase İskender

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir