TOGG

Volkswagen CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama: “Sonumuzun Nokia Gibi Olmasını İstemiyoruz”

Dünya devi otomobil üreticisi Volkswagen, sonlarının Nokia gibi olmasını istemediklerini ve bu sebeple değişime çok daha fazla ayak uydurduklarını belirtti.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen‘ın Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, oldukça dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Nokia’nın zamanın gerisinde kaldığını belirterek adeta tarihe gömüldüğünü söyleyen Volkswagen CEO’su Herbert Diess, sonumuzun Nokia gibi olmasını istemiyoruz dedi.

Alman otomotiv devi Volkswagen, otomotiv pazarının adeta lideri konumunda yükselişini sürdürüyor. Otomotiv pazarının her geçen gün daha da yükseldiğine ve geliştiğine değinen Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, bugünün piyasasında başarılı olabilmek adına yalnızca otomobil üretmenin yetersiz olacağını söyledi.

İyi bir otomobil üretmenin artık günümüz piyasasında yeterli olmayacağını belirten Volkswagen CEO’su, üretilen otomobillerin dijital ekosisteme de entegre edilmesi gerektiğini savundu. Bloomberg’e açıklamalarda bulunan VW CEO’su Herbert Diess, bugünün piyasasında otomobil üretimi yapmanın, bir marka için yalnızca işin başı olduğunu söyledi. Önemli olan tarafın yeni otomobil modellerini dijital ekosisteme entegre etmek olduğunu belirten Herbert Diess, bu araçların devamlı olarak internete bağlı olması gerektiğini savundu.

Akıllı telefonların ana işlevinin artık telefon görüşmesi yapmak olmadığına değinen Volkswagen CEO’su, Nokia’nın çöküşünü de örnek göstererek sonlarının Nokia gibi olmasını istemediğini belirtti. Bu sebeple çalışmalarını bu konuda oldukça arttırdıklarını belirten CEO, yeterince hızlı olmayanın hayatta kalmayacağını söyledi. Dijital çağa çok iyi bir şekilde ayak uydurmaya çalışan Vokswagen, bu piyasada yükselişini uzun bir süre daha sürdürecek gibi görünüyor…

KAYNAK:kitle.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir